w

Podatkowy Polski Ład: Ile zmian, tyle pomysłów na ich uniknięcie (podatki.gazetaprawna.pl)

()

Na giełdzie pomysłów mających uchronić przed skutkami Polskiego Ładu pojawiają się: przekształcenie w spółkę z o.o., w spółkę komandytowo-akcyjną, ucieczka za granicę, przejście na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych albo estoński CIT.

Eksperci przestrzegają jednak: każdy przedsiębiorca musi indywidualnie przeanalizować, co mu się opłaca. Radzą też wstrzymać się jeszcze z decyzjami.

– Na razie jest zbyt wcześnie na podejmowanie działań. Trzeba obserwować zmiany w Polskim Ładzie, ale nie należy jeszcze, przy tak dużej skali niepewności, podejmować wiążących decyzji. Co prawda projekt jest już w Sejmie, ale nie wiemy, z czym tak do końca mamy się zmierzyć – mówi Radosław Kowalski, doradca podatkowy prowadzący własną kancelarię.

W rozmowie z DGP podczas wrześniowego Forum Ekonomicznego w Karpaczu (rozmowa na gazetaprawna.pl) wiceminister finansów Jan Sarnowski wskazał, że w przypadku osób osiągających dochód na poziomie 12–13 tys. zł miesięcznie najbardziej opłacalną formą opodatkowania działalności gospodarczej będzie skala podatkowa. Natomiast przedsiębiorcy zarabiający więcej mogą wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, który – jak zapewnił wiceminister – ma być jeszcze prostszy niż dotychczas.

– Na pewno najmniej atrakcyjną formą prowadzenia działalności będą: spółki komandytowe oraz jednoosobowe biznesy opodatkowane liniowo według stawki 19 proc. PIT – wskazuje Dominik Szczygieł, doradca podatkowy, radca prawny w MSDS LEGAL.

Co ciekawe, nawet przedstawiciele Ministerstwa Finansów, prezentując pierwotny projekt Polskiego Ładu, wskazywali, że liniowcy mogą przejść np. na ryczałt ewidencjonowany. Jednym z pomysłów wymienianych jako sposób na uniknięcie skutków Polskiego Ładu jest przekształcenie indywidualnej działalności gospodarczej w spółkę z o.o.

Czy podobał Ci się ten wpis?

Kliknij i dodaj ocenę!

Ocena / 5. Liczba głosów:

Oceń ten artykuł jako pierwszy.

Ponieważ uznałeś ten post za użyteczny...

Śledź nas w mediach społecznościowych

Bardzo nam przykro, że nie spodobał Ci się ten wpis!

Pozwól nam poprawić ten wpis!

Jak możemy poprawić wpis?

Co myślisz?

Dodane przez Sezoneo

Sezoneo.com - porównywarka usług, produktów, cen. Szukasz porównywarki usług, produktów i cen najczęściej udostępnianych w mediach społecznościowych? Finanse, kredyty, pożyczki, oddłużanie, AGD, RTV, komputery, samochody, nieruchomości i więcej. Sezoneo.com jest do Twoich usług.

Jeśli szukasz najnowszych wiadomości, zweryfikowanych usługodawców, dobrych cen i produktów - zacznij od Sezoneo.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Sezoneo.com konsolidacja chwilówek, porównanie usług, produktów i cen

Sezoneo.com: inteligentne porównanie usług, produktów, cen

Polski Ład (www.podatki.gov.pl)